سم زدایی سریع مواد مخدر و درمان نگهدارنده با متادون

سم زدایی سریع مواد مخدر و درمان نگهدارنده با متادون

بسیاری از افراد بدون داشتن اطلاع قبلی از چگونگی انتقال متادون به صورت خود سرانه مصرف متادون را آغاز کرده و تهدیدات جدی برای سلامت خود به وجود می آورند که لازم است مانند ترک مواد مخدر ، به مراکز تخصصی مانند کلینیک سها مراجعه نموده و تحت سم زدایی سریع قرار گیرند.
متادون یکی از فراورده‌های شیمیایی است که برای درمان اعتیاد ساخته شد اما پس از مدتی، خود اعتیادی را به وجود آورد که متاسفانه در حال حاضر، عملاً دانش بشری هیچ راهی برای خروج از اعتیاد به متادون پیدا نکرده است. نکته امیدوارکننده اما این است که با شرکت در کلاس های روان‍درمانی دکتر اعتمادیه در کلینیک ترک اعتیاد سها، به ترک آسان متادون دست خواهید یافت.
همانگونه که عوامل زیادی سبب بیماری سرطان و رشد آن در بدن می‌شوند، برای اعتیاد نیز عوامل گوناگونی وجود دارند که اگر در زمان درست تشخیص داده نشده و یا درمان نشوند سبب عوارض غیرقابل جبرانی مانند مرگ را در پی خواهند داشت، بنابراین با ترک سریع اعتیاد و سم زدایی بدن می توان از این اتفاق جبران ناپذیر اجتناب کرد.
بسیاری از افراد معتاد بارها و بارها تصمیم می‌گیرند اعتیاد خود را کنار بگذارند اما در این راه شکست می‌خورند. بنابراین به‌نظر می‌رسد بسیاری از معتادان درباره دلایل اعتیاد خود، نیازمند کسب اطلاعات بیشتری باشند که در کلینیک ترک اعتیاد سها با روش‌های علمی و اصولی ترک اعتیاد دکتر اعتمادیه آشنا خواهید شد.
در گذشته‌ی نه چندان دور ، داروی ترک اعتیاد در مراکز مخصوص و با یک برنامه منظم روزانه به بیماران داده می شد و در کنار آن، روش‌های درمانی گوناگون غیر دارویی نیز به کار گرفته می شد.  در حال حاضر نیز در کلینیک سها، همان روش‌های گذشته زیر نظر دکتر اعتمادیه به همراه داروهای خاص استفاده می‌شود تا به درمان راحت تر و سریعتر  بیماران کمک نماید.
تریاک ماده ای بسیار اعتیادآور است. در اثر استفاده از این ماده اشتیاق به مصرف چه جسمانی و چه روانی با سرعت بسیاری پیشرفت می کند. خماری ناشی از تریاک باعث تهوع، آبریزش چشم، خمیازه، سرمازدگی و یا عرق می‌گردد. اما جای نگرانی نیست چرا که می‌توان با روش سم زدایی شیره و تریاک در کیلینیک سها، در کنار  کلاس های روان درمانی دکتر اعتمادیه از پیشرفت اعتیاد جلوگیری کرد و به ترک مواد مخدر دست پیدا کرد.
اعتیاد به مواد مخدر از چنان ابعاد وسیع آسیبی برخوردار است که بی اغراق می‌توان از آن به عنوان هیولای بزرگ زندگی بشری نام برد لذا برای جلوگیری از عواقب آن مانند متلاشی شدن شخصیت فردی، نابودی نهاد خانواده، افزایش انواع دیگر آسیب‌ها و جرایم اجتماعی و ... نیاز به ترک سریع اعتیاد و سم زدایی بدن می باشد تا از هرگونه تهدیدات بیشتر جلوگیری شود.
طبق آخرین آمارها در کشور ۵۰۰۰۰۰۰ نفر از افراد حداقل یک بار مصرف مواد مخدر را تجربه کرده اند و ۲۰۰۰۰۰۰ نفر معتاد به آن هستند. ما نیز به نوبه خود در کلینیک سها و تحت نظر دکتر اعتمادیه کوشیده ایم سهمی کوچک در آگاهی رسانی به جوانان و هم وطنان داشته باشیم و با ترسیم روشهای پیشگیری و درمان معضل اعتیاد، قدمی هر چند کوچک برای کمک به هم وطنان خود برداریم .
اعتیاد پاسخ فیزیولوژیک بدن است به مصرف مکرر مواد اعتیادآور مانند شیره و تریاک. این وابستگی از طرفی باعث تسکین و آرامش  موقت و گاهی تحریک و نشاط گذرا برای فرد می‌گردد و از طرف دیگر بعد از اتمام این اثرات سبب جستجوی فرد برای یافتن مجدد ماده و وابستگی مداوم به آن می‌شود. سم زدایی شیره و تریاک در مرحله اول برای از بین بردن وابستگی های ناشی از مصرف این مواد استفاده می شود. و در مراحل بعد کلاس های روان درمانی جهت جلوگیری از برگشت اعتیاد توصیه می گردد.
امیدواری همراه همیشگی  انسان است که حتی در سخت ترین مشکلات هم به وی کمک میکند! و به نجات خود یا عزیز خود  امید و ایمان دارد. و اینجاست که باید برای ترک سریع اعتیاد به کلینک سها مراجعه کرد و با دکتر اعتمادیه مشاوره و روان درمانی را گذراند.
درمان طولانی مدت با متادون همانند داروهایی همچون قرص‌های ضد قند و انسولین، داروهای ضد فشارخون و ...  می باشد. متادون نیز دارویی موثر برای کنترل اختلالات مربوط به تولید و ترشح مواد شیمیایی ضد درد، و ضد افسردگی و... در بدن فرد معتاد به شمار می‌آید. اما این دارو نیز به نوعی اعتیادی اور و با عوارض جانبی محسوب می‌شود . در کلینیک سها، و زیر نظر دکتر اعتمادیه می توان به ترک آسان متادون دست پیدا کرد.
متادون متعلق به گروهی از مواد به نام شبه افیون‌هاست. شبه افیون‌ها موادی با ساختار شیمیائی و عملكردی شبیه به مورفین هستند. متادون نیز مانند دیگر مواد مخدر اعتیاد آور است. گرچه برای درمان اعتیاد استفاده میشود ولی اگر بیش از اندازه و یا خودسرانه استفاده شود بدن نیاز به سم زادیی متادون نیز پیدا می کند.

مطالب دیگر: