نشانه ها و علائم مصرف مواد مخدر

نشانه ها و علائم مصرف مواد مخدر

مدتی است افزایش مصرف مواد مخدر، از دغدغه های اصلی خانواده ها شده است، به نحوی که والدین با افزایش کنترل بر روی فرزندان خود، در صدد جلوگیری از آلوده شدن فرزندان به مصرف مواد مخدر  هستند. اما چگونه والدین می توانند از مصرف مواد توسط فرزندانشان اطلاع یابند؟

مصرف کنندگان مواد محرک و مواد مخدر را می توان با بررسی علائم رفتاری و علائم مسمومیت شناخت.

در این مطلب به بررسی علائم و نشانه های رفتاری و بالینی مصرف مواد محرک در افراد می پردازیم. بنابراین در صورتی که فرزند شما دارای این نشانه ها باشد، می توانید با کادر متخصص ما در کلینیک سها تماس بگیرید تا با مشاوره های به روز و علمی، مراحل سم زدایی و ترک اعتیاد در کلینیک سها زیر نظر دکتر اعتمادیه آغاز شود.

از برجسته ترین علائم مصرف مواد محرک مانند شیشه یا آمفتامین، بدبینی است. تغییر ذهنی ایجاد شده در فرد به دلیل مصرف این مواد منجر خواهد شد تا فرد مصرف کننده خود را در حالت تهاجم توسط دیگران دیده و بدبینی و پارانویا افزایش یابد.

پرحرفی شدید از دیگر نشانه هایی است که پس از مصرف مواد محرک و مخدرهایی مانند کوکائین در افراد ظاهر می شود. مصرف کننده مدت طولانی شروع به صحبت کرده و حرف های بدون منشا و پر ادعایی را به زبان می آورد.

شادی و سرخوشی و پس از آن، خشم و بدبینی و افسردگی از دیگر نشانه های استفاده از مواد محرک و مواد مخدر است که فرد مصرف کننده مدت کوتاهی احساس شادی کرده و پس از آن با تغییر فاز، حالت قبلی دگرگون شده و افسردگی و ناراحتی شدید بر فرد حاکم می شود که این تغییر رفتاری با بدبینی، فحاشی و یا برخورد فیزیکی با افراد می تواند تشدید شود.

نشانه دیگر مصرف مواد مخدر و یا مواد محرک، کم خوابی و یا بی خوابی افراد است به نحوی که مصرف کننده می تواند حتی چند روز بدون خواب و استراحت، بیدار باشد.

در صورتی که در بین افراد خانواده خود فردی با این مشخصات و نشانه ها وجود داشته باشد، احتمال مصرف مواد مخدر در فرد وجود دارد.

برای سم زدایی سریع و فوق سریع در تهران، کرج و شهرستان های دیگر استان تهران و البرز با کلینیک سها با شمار 26602661 (021) تماس بگیرید.

مطالب دیگر: