سم زدایی سریع

سم زدایی سریع

بیشتر بیمارانی که مشکل اعتیاد دارند به دنبال روش سریع و راحت ترک می گردنند. اما بیماران باید بدانند که ترک بدون درد، ترک یک روزه، ترک آسان و ترک بدون خماری و حتی ترک سریع و راحت همراه با چاقی صورت، ترفند تبلیغاتی برای خالی کردن جیب بیمارانی است که از ترک به روش صحیح و سالم نا امید می باشند .
ما تلاش نموده ایم با مطالعه و بهره برداری از آخرین روش ها و داروهایی که هم مورد تائید وزارت بهداشت باشد و هم عوارض ترک را قابل تحمل کند به راهی برسیم که نگرانی ترک را به حداقل برساند .
لذا در روش  سم زدایی سریع  گیرنده های مرفین را که طی سالها افزایش یافته بلاک می نمائیم و پس طی چند روز با داروهایی که اعتیاد آور نیستند گیرنده های اضافی در مغز و ماهیچه ها را به آرامی از بین می بریم .
علاوه بر روش ذکر شده به روان درمانی و افزایش مهارت های زندگی بیمار در برخورد با اعتیاد با کادر روانشناسی با تجربه کلینیک سها، به حمایت و آموزش می پردازیم .
در این روش (سم زدایی سریع) توسط داروهای آگونیست و آنتاگونیت طی چند ساعت انجام می گیرد و مرفین از روی گیرنده های مخدر برداشته می شود .
در طی این مدت بیمار، نه نیاز به بیهوشی دارد نه به اتاق عمل، بلکه در حالت ریلکس و آرامش بدون اینکه بیمار متوجه تغییرات در گیرنده هایشان مورفین جدا می شود .
سموم توسط ادرار دفع می شود و بعد از آن بیمار حالاتی از ضعف و خواب آلودگی و درد مختصر که بستگی به مدت زمان اعتیاد و نوع ماده مصرفی دارد را تجربه می کند .
برای کنترل عوارض بعدی داروهای بدون کدئین و بدون مرفین به مدت کوتاه داده می شود و سپس داروها قطع می گردد و دوران درمان ادامه داده می شود.
نکته مهم و درخشان این عمل تجویز داروی آنتاگونیست مرفین یعنی نالتوکسون می باشد که بعد از مدت کوتاهی با شرایط خاص و مقدار خاص این دارو برای بیمار شروع می شود .
این دارو به عدم لغزش و عود بیماری کمک می کند و احساس عدم نیاز به مرفین را ایجاد می کند از دیگر خاصیت های نالترکسون احساس ناخوشایند به هنگام سیگارکشیدن است .
 این روش سم زدایی سریع جهت درمان اعتیاد به متادون، شیوه و اعتیاد به ترامادون و هروئین هم کاربرد دارد .
ترک اعتیاد در صورتی که بیمار به نقطه عجز بیماری رسیده باشد، بسیار راحت است اما اگر بیمار به دنبال پاداش پس از سم زدایی می باشد یا با فشار اطرافیان به ترک اقدام کرده و مراجعه کند راحت نمی باشد .زیرا بیماری که خواب است را می توان بیدار کرد ولی بیماری که خودش را به خواب زده است به هیچ وجه نمی توان بیدار کرد.
در این مسیر اعضای خانواده بیمار هم که از شرایط نامساعد و ناراحت کننده او رنج می برند با دیدن شرایط روحی بهتر و بدست آوردن اعتماد به نفس و رفع آشفتگی و ناکامی های و پرخاشگری ها و احمال کاری های بیمارشان، همچنین بهبودی هایی از لحاظ فیزیکی و ظاهری مانند رفع کدری صورت و اطراف چشم و شفافیت پوست در بیمار دارای امید و انگیزه در جهت بهبود او می بینند، حمایت می شوند .
درروش سم زدایی سریع و کوتاه مدت احساس خوشایند پاک شده به صورت کاملا واقعی در همان روز های اول پس از سم زدایی سریع ایجاد می شود که همین ویژگی این روش باعث می شود بیمار تمایل برقراری ارتباط و داشتن تعاملات اجتماعی را مجدد پیدا کند و به کیفیت روند بهبود هرچه سریعتر بیمار، کمک بسیاری می شود.
ما در کلینیک سها زیر نظر دکتر اعتمادیه، آماده ارائه خدمات سم زدایی سریع به بیماران از تهران، شهرستان های استان تهران و دیگر نقاط ایران هستیم.

 

مطالب دیگر: