درباره مرکز

مرکز درمانی سوء مصرف سها با هدف ارتقاء کیفیت در روند درمان اعتیاد و بهبود روزافزون مراجعین از سال 1388 فعالیت خود را آغاز نموده است. فضای بسیار امن و همراه با آرامش لازم، در کنار کادری متخصص و مجرب جهت ارائه خدمات رضایت بخش مراجعین در این مرکز فراهم گشته است که همین امر، موجب شده است تا در طول مدت فعالیت کلینیک سها، مراجعین از نقاط مختلف تهران، شهرستان های استان و اقصی نقاط کشور، کلینیک ترک اعتیاد سها را انتخاب نموده و رضایت مندی خود را از نحوه درمان ابراز دارند. ما مفتخریم که در کنار درمان‌های جسمانی و روانی مراجعین، پیگیری های لازم در ادامه درمان را نیز مدت ها پس از درمان، توسط کادر کلینیک سها ارائه داده و حمایت‌های روحی و روانی موثر و مورد نیاز را، علاوه بر مراجعین، به اعضای خانواده بیماران نیز ارائه دهیم.

برخی از خدمات ما:

خدمات روانشناسی و مشاوره فردی

خدمات روانشناسی و مشاوره فردی

در جلسات روانشناسی و مشاوره فردی کلینیک سها، به مراجعین و بیمار کمک می‌شود تا با شناخت کامل‌تر و دقیق‌تر خود و شرایط خود، به روند بهبود کمک بیشتری شود.
مراجعین محترم می‌توانند آنچه را که برای بهبود کیفیت زندگی و روابط خود نیاز دارند را آموزش دیده و از تکنیک‌های مهارت‌های زندگی بهره‌مند گردند.
هدف این جلسات، القای حس آرامش، مفید بودن و برقراری ارتباطی موثر و کارساز در جهت ایجاد سطح انگیزه هر چه بیشتر در مراجعین می‌باشد.

خدمات روانشناسی

خدمات روانشناسی

خدمات روانشناسی و مشاوره کلینیک سها، بر اساس اختلالات روحی روانی ون وع اعتیاد مراجعین انجام می‌پذیرد. بیمار با مراجعه هفتگی به مرکز و بیان علائم و مشکلات خود، راهکارهای مورد نیاز برای بهبود روند درمان را دریافت کرده و آموزش‌های مرتبط برای کسب توان و انگیزه بیشتر را از روانشناس خود دریافت می‌کند. آموزش و خدمات کلینیک سها، علاوه بر بیمار، برای اعضای خانواده بیمار نیز در نظر گرفته شده است.
در کنار این خدمات، کلیه افراد می‌توانند با تعیین وقت قبلی، از انواع روش‌های روان‌درمانی و مشاوره در زمینه‌های زوج‌درمانی، ازدواج، مثبت‌اندیشی و ... ارائه شده توسط کادر مجرب و روان‌شناسان کلینیک سها در تمامی مراحل زندگی بهره‌مند گردند.

 

روانشناسی و مشاوره خانواده

روانشناسی و مشاوره خانواده

آسیب‌های روحی که اعضای خانواده در زمان مصرف مواد توسط فرد معتاد با آن‌ها مواجه می‌شوند، منجر به بروز احساس ناتوانی و افسردگی و کناره گیری از بیمار می‌گردد. بنابراین، به دلیل نیاز اعضای خانواده فرد معتاد به حمایت، جلساتی برای اعضای خانواده بیماران در کلینیک سها ارائه می شود که در زمینه‌های بهبود زندگی، نحوه برخورد، مدیریت رفتار  و ... به روند بهبود بیمار کمک کرده و در نهایت به بهبود کامل بیمار منجر می‌شود. حضور در جلسات مشاوره خانواده در جهت بازگشت شرایط روحی و خلقی مناسب و کسب سطح انگیزه اطرافیان، برای بهبود کامل بیمار بسیار مفید خواهد بود.

روانشناسی و مشاوره گروهی

روانشناسی و مشاوره گروهی

در تمام مراحل پیش از درمان، حین درمان و پس از درمان، مراجعین می‌توانند در جلسات گروهی درمانی کلینیک سها حضور یافته و از حمایت و همصحبتی همنوعان خود بهره‌مند گردند. بی‌شک، مشاوره و صحبت گروهی و گفتگو در باره مشترکانی نظیر شرایط مصرف، نوع مصرف، و مشکلات مصرف‌کنندگان، می تواند تاثیر بزرگی در شرایط روحی، جسمی، موقعیت اجتماعی و خانوادگی فرد داشته و احساس تنها بودن و افسردگی بیمار را مدیریت کرده و به مرور کاهش دهد و همچنین به بهبود هرچه سریع‌تر و تداوم شرایط پاکی را به همراه داشته باشد.

پاک ماندن در دنیای بیرون

پاک ماندن در دنیای بیرون

متاسفانه یکی از الگوهای روان‌شناختی معتادان، عدم صبر و شکیبایی کافی برای تغییرات و بهبود کامل است. بنابراین، پیشنهادهای تغییر فوری و معجزه‌آسا و یا درمان قطعی اعتیاد، ناشی از ناآگاهی و یا تبلیغات کاذب صورت می‌گیرد. احساس وابستگی به مصرف دارویی خاص که اگر به موقع مصرف نگردد، باعث عوارض جسمی و روانی شدیدی می‌شود، نیاز به پاک شدن در دنیای بیرون را تشدید می کند. در کلینیک سها، به کمک روش‌های علمی دارویی و روان‌درمانی با کمترین عوارض، به این نیاز پاسخ داده شده است.

خدمات پس از درمان

خدمات پس از درمان

آنچه در درمان اعتیاد اهمیت دارد، پاک ماندن است، نه پاک شدن. روش‌های گوناگونی برای پاک شدن بیمار وجود دارد، اما مهم‌ترین عامل تکمیل فرایند بهبود، مهارت کنترل و مدیریت وسوسه یا همان پاک ماندن است. بیمار می‌تواند پپیش از سم زدایی و همچنین پس از سم‌زدایی، با حضور در کلاس‌های رایگان گروه‌درمانی و خانواده‌درمانی شرکت کرده و از حمایت و همراهی متخصصین کلینیک سها بهره‌مند گردد. ویزیت‌های مورد نیاز با پزشک در ایام هفته در کنار  مشاوره فردی و به همراه خانواده که برای بیمار در نظر گرفته شده است، باعث می‌شود تا در جریان روند بهبود بیمار، تاثیر مثبت روحی، عاطفی و روانی ایجاد شود.

بیشتر بدانیم: